DOBRA DROGA

Freelancera droga do niepodległości.

17 listopada 2016

W sektorze usług, czyli tym w którym ja operuję, motywacją nr 1 do założenia działalności jest różnica między tym co wystawia na fakturze zatrudniająca mnie firma, a tym co zarabiam. Innymi słowy: niezależność co do kształtowania swojej stawki pracy i niepodległość w stosunku do szefa.

W rzeczywistości w ten sposób tracimy swoją niepodległość. W dodatku usadzamy się na najgorszej umowie o pracę, bo takiej, której nie możesz wypowiedzieć.

Pisał o tym już Michael E. Gerber, którego nie raz jeszcze będę polecać.

Czasem niektóre mechanizmy, które wyglądają jak nagroda, są uzależnieniem. I po to powstało bie – by krytycznie myśleć o otaczającej nas rzeczywistości i korzystać z wrodzonej kreatywności.

Czasem niektóre mechanizmy, które wyglądają jak nagroda, są uzależnieniem.

Jak tracisz niepodległość ?

Jest wiele argumentów. Ale najbardziej niebezpieczna metoda kastracji Twojej przedsiębiorczości, to DIY.*

* Do It Yourself = zrób to sam

 

W świecie Internetu, gdzie wszystko można samemu – od zbudowania strony, po prowadzenie mediów społecznościowych, tworzenie grafik, obsługę CRMową klienta, wystawianie faktur, a nawet prowadzenie księgowości, tracisz z oczu swój potencjał. A tylko w tym obszarze można wzrastać.

I z przykrością muszę stwierdzić, że te same osoby, które uczą pracy na potencjale i korzystania z mocnych stron, uczą także tego, by brać się za działania, które w granicach tego potencjału nie leżą.

Co zwykle kończy się tak…

Jak odzyskać utraconą niepodległość?

Wiem, że to jest temat kontrowersyjny. Zwykle gdy go poruszam kończy się obrazą, kłótnią lub płaczem. Ale to naprawdę nie jest tak, że narzekanie na wysokie podatki (nie są wysokie) i ZUS (nie jest wysoki) coś zmieni w Twojej rzeczywistości.

Jednak rozumiem to narzekanie. Bierze się ono stąd, że coś nie wychodzi.

Tobie, mnie i tysiącom innym mikro i małym przedsiębiorcom.

A bie jest po to, by to zmienić!

Jeśli chcesz odzyskać niepodległość i rosnąć, to zapomnij o naśladowaniu innych, o kopiowaniu ich rozwiązań, o minimalizowaniu swoich słabych stron.

Skup się na swoich mocach. Zleć wykonanie strony Internetowej. Produkcję materiałów graficznych. Obsługę mediów społecznościowych. I wszystkiego tego, co nie jest Twoją przewagą.

Skąd masz to wiedzieć?

W archetice wykorzystywaliśmy test na style marketingowe, który pokazywał jakie są Twoje predyspozycje co do stylu komunikacji (video, czy pisanie, mała grupa czy tłum, treści czy inspiracja).

W bie już niedługo opublikujemy unikalny test, który wskaże Ci, to co prawdopodobnie już doskonale czujesz. Nie chcesz się jednak z tym przytulić, bo wydaje Ci się „niesprzedawalne” albo nieatrakcyjne, albo po prostu głupie.

Wiem to, bo sama to przechodziłam. Przechodzili to moi klienci, Ci odważniejsi. I na końcu każdy z nas może powiedzieć: „tak trudno było słuchać siebie i kierować się własną intuicją”.

Jeśli chcesz skorzystać z testu już teraz – zanim pojawi się w przystępnej formie online – napisz do mnie: monika@estbie.pl

To jest odpowiedź nr 1 na Twoje bolączki. Jeśli się zmagasz, frustrujesz, wściekasz na swój biznes, musisz go wykonać!

Choć oczywiście to dopiero pierwszy krok do odzyskania swojej niepodległości. Ale za to, jaki błogi i przyjemny.

bie się zmienia. Od kolejnego wpisu będziesz mógł/ mogła zgłębiać i poznawać temat, który interesuje Cię najbardziej. Będzie prawdziwie i mega wartościowo dla Ciebie. Wiem to, bo już sprawdziłam. Odsłonimy kulisy, których nikt nie odsłaniał. Będziemy pokazywać nawet bieliznę! 🙂 Zostań z nami koniecznie!

Życzę Ci wszystkiego przyjemnego.

Na końcu każdy z nas może powiedzieć: „tak trudno było słuchać siebie i kierować się własną intuicją”.

Od kolejnego wpisu na blogu dowiesz się:

  • skąd się wziął pomysł nasz pomysł na biznes i skąd wziąć ten dla siebie,
  • jak doszliśmy do swojej innowacji produktowej i jak sobie radzić z bólem odchodzenia od pierwotnego pomysłu na biznes,
  • skąd brać cenne informacje na temat rynku, jak odczytywać sygnały i jak nie przeoczyć ważnych informacji.

Innymi słowy będziemy mówić wszystko o rozwijaniu i skalowaniu firmy usługowej. Wszystkich naszych porażkach. I sukcesach. I wszystkich narzędziach, których używamy dla siebie.

Zostajesz z nami?

 

 

Jeśli prowadzisz agencję reklamową lub jesteś kreatywnym freelancerem, dołącz do społeczności, w której będziemy pracować nad relacjami z klientami, modelem biznesowym i promocją naszych działalności. 

Cotygodniowe wsparcie brandingowe
Hej, tu Monika, piszę o tym jak aktywować dobrą markę – zauważalną, zapamiętywalną i zakupywalną. Co tydzień z czytelnikami dzielę się doświadczeniami z pracy w terenie, których nie publikuję tutaj. Dołącz do mojej listy. Zero śmieci. Tylko powiadomienia o wpisach i wiedza zza moich kulis.
Share This

Zapisz się na listę

Zapisując się na listę zgadzasz się na otrzymywanie cotygodniowych powiadomień od bie. Otrzymasz też dostęp do dwóch najważniejszych narzędzi w bie: bie assesment i I-faQtor.

FreshMail.pl