To jest piękny przykład tego, że najlepsze innowacje przychodzą z pozwolenia sobie na pasję. PSFK spakowało swoje usługi konsultingowe w raporty i analizy. I wcale tego nie planowali.

Opakuj ekspertyzę

 

PSFK jest liderem w dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań szczególnie dla branży sprzedaży detalicznej. Powstało w 2004 roku jako…blog. Piere Fawkes – jeden z założycieli – właśnie przeniósł się do Stanów za swoją miłością i był niezatrudnialny. Nie miał wizy i żaden pracodawca nie był gotowy pokryć jej kosztów.

Przemieszczając się po ulicach Nowego Jorku zaczął pisać blog o ciekawych działaniach i osobach, który stał się fundamentem przyszłego biznesu.

„Nowy Jork to miasto, w którym przyszłość przychodzi na próbę” – powtarza cytat i wykorzystuje to, by dostarczać swoim klientom wglądy w przyszłość reklamy, komunikacji i produktów.

Mały zespół PSFK Labs nadzoruje stronę psfk.com prezentującą najnowsze trendy, przeprowadza badania i sporządza raporty dla klientów. Wybranym oferuje swoje usługi konsultingowe przy tworzeniu prototypów produktów i ścieżek doświadczeń klienta.

 

Zrodzone z pasji

 

Często mówi się, że pasja to za mało. W przypadku PSFK okazało się jednak inaczej. 6 miesięcy po uruchomieniu bloga zgłosił się klient, który powiedział: „widzę, że znacie się na trendach, czy możecie przygotować raport na temat rynku w Anglii”?.

Tak zaczęła się konsultingowa przygota PSFK – lidera innowacyjnych wglądów dla kreatywnych.

Trzeba jednak pamiętać, że wzrost i rozwój platformy psfk.com był w dużej mierze możliwy, ze względu na rosnącą popularność blogów. Trend, który dopiero się zaczynał i był zauważalny. Piere tak wspomina inspirację do początków swojego bloga:

„Poszedłem na imprezę i pewna kobieta wstała i powiedziała >>zamierzam założyć stronę – The Huggington Post-<<„.

Oba „blogi” odniosły spektakularny sukces.

Tutaj możesz zobaczyć model biznesowy PSFK.

 

 

Cotygodniowe innowacyjne wglądy

Zapisz się na listę, a co tydzień otrzymasz garść świeżych inspiracji o tym, co inni robią lepiej od Ciebie.

Share This

Zapisz się na listę

Zapisując się na listę zgadzasz się na otrzymywanie cotygodniowych powiadomień od bie. Otrzymasz też dostęp do dwóch najważniejszych narzędzi w bie: bie assesment i I-faQtor.

FreshMail.pl